ArcelorMittal Commercial Long Polska Sp. z o.o.

Grodzice


Usługi serwisowe dla grodzic GU

Informujemy, że od początku czerwca tego roku poszerzamy zakres świadczonych usług. Grodzice produkowane w Dąbrowie Górniczej będą mogły być dodatkowo serwisowane, co pomoże ograniczyć ilość pracy na placu budowy.

Dodatkowo do obecnie oferowanych standardowych usług:
 • cięcie na wymaganą długość
 • parowanie i zaciskanie
 • otworowanie

możemy zaproponować:
 • spawanie skrzynek
 • spawanie zamiast zaciskania
 • malowanie w określonych przez Państwa systemach
 • uszczelnianie materiałem bitumicznym - Beltan.

Prosimy o przesyłanie zapytań zgodnie z określonymi wymogami projektowymi.


'Bauma 2013' i nowe grodzice GU 22N

Bauma 2013 and new GU 22N steel sheet pile

ArcelorMittal obecny był na targach "Bauma 2013" w Monachium, w Niemczech, największych międzynarodowych targach maszyn i sprzętu budowlanego, które odbywały się od 15 do 21 kwietnia 2013. Obok wielu obecnych naszych kluczowych europejskich klientów, byliśmy bardzo zadowoleni widząc duże zainteresowanie naszymi produktami, a przede wszystkim naszymi usługami inżynieryjnymi dla projektów, w szczególności ze strony nowych, potencjalnych klientów z rynków wschodzących Ameryki Południowej, Afryki i Azji.

Bauma 2013, Monachium, Niemcy, stoisko ArcelorMittal Sheet Piling.

Impreza ta jest doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć w obszarze stalowych grodzic i rozwiązań fundamentowych, jak np. ostatni AZ 26-700N z naszej huty w Belval (Luksemburg), który został wprowadzony na rynek kilka tygodni przed targami.
 
Najistotniejszym jednak powodem naszej obecności na targach było rozpoczęcie produkcji nowego GU 22N w hucie w Dąbrowie Górniczej (Polska). Dostępne jest w gatunkach stali do S 430 GP (zgodnie z PN-EN 10248) oraz w wersji pogrubianej i pocienianej o 1.0 mm.
 
Grubość półki w połączeniu z "wzmocnionymi ramionami" udowodniła na każdej budowie, że kształt GU 22N dedykuje ten wyjątkowy profil do wielokrotnego wykorzystania i pogrążania w trudnych warunkach gruntowych.

Zaciskanie, maksymalne długości i warunki dostawy są takie same jak dla całej gamy profili produkowanych w hucie w Dąbrowie Górniczej.

Charakterystyka GU 22N

 • potwierdzony zamek Larssena ArcelorMittal
 •  'wzmocnione ramiona', doskonałe do wielokrotnego pogrążania oraz w twardych gruntach
 • gatunki stali od S 240 GP do S 430 GP (zgodnie z PN-EN 10248)
 • szerokość 600 mm 
 • maksymalna długość 24.0 m (pojedyncze grodzice)
 • maksymalna długość sparowanych grodzic: 22.0 m 
 • krótkie terminy dostaw


Nowe stalowe grodzice GU 22N,
ArcelorMittal, Dąbrowa Górnicza, Polska.

 

b - szerokość
h - wysokość
t - grubość półki
s - grubość środnika
Mass - ciężar m2 ściany
Moment of inertia - moment bezwałdności
Elastic section modulus - sprężysty wskaźnik wytrzymałości na zginanie

Opublikowano  26  kwietnia 2013


Nowy AZ 26-700N

AZ 26-700N

Seria AZ-700 zmienia obraz stalowych grodzic od 2004. ArcelorMittal stale rozwija najbardziej ekonomiczne rozwiązania, mimo że nowa seria jest niemal w całości skompletowana. Kilka miesięcy po wypuszczeniu ostatniego profilu AZ 13-700, i dokładnie pięć lat po wprowadzeniu na rynek pierwotnego AZ 26-700, mamy przyjemność ogłosić najnowsze osiągnięcie w zakresie technologii walcowania: nowy AZ 26-700N . Oba profile mają wskaźnik wytrzymałości na zginanie 2600 cm3/m, , taką samą geometrię, jednak nowy profil charakteryzuje się większą grubością półki. Profile posiadają kilka wspólnych cech, takich jak pogrążalność czy szybki postęp instalacji, jednak nowy AZ 26-700N jest prawie o 6% lżejszy w stosunku do pierwotnego AZ 26-700.

AZ 26 700N jest obecnie dostępny we wszystkich normowych gatunkach stali oraz w wersji pogrubianej i pocienianej o 1.0 mm.
 
Nowy AZ 26-700N może być już zamawiany. Profile AZ 26 i AZ 26-700 pozostaną w naszych katalogach aż do kolejnych ogłoszeń.
 

 

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z naszą siecią sprzedaży.
 
 
Broszura do pobrania, proszę kliknąć na powyższe zdjęcie.

Pierwsza grodzicowa aplikacja na tablety iPadT i AndroidT

W czasach kryzysu konkurencyjność firmy zależy od jej zdolności do bycia jeszcze bardziej innowacyjną i kreatywną. Dział Grodzic ArcelorMittal zdecydowanie obrał nową ścieżkę w sposobie komunikowania się z klientami.

Drugie wydanie naszego generalnego katalogu 2012 zostało wydrukowane w październiku 2012, jednak już wtedy pracowaliśmy nad bardziej interaktywną formą przesyłu informacji. Internet jest narzędziem pozwalającym na ciągły dostęp do aktualnych informacji, jednak faktem jest, że nie wszyscy nasi klienci regularnie przeglądają nasze strony internetowe. Oferta dostępnych grodzic ArcelorMittal ewoluuje w stałym tempie i każdego roku drukowane są co najmniej dwa lub trzy kolejne wydania katalogu. Nawet najwierniejszym klientom zdarza się przeoczyć pewne najnowsze udoskonalenia.

Niemal oczywistym jest, że kolejnym krokiem na nowej ścieżce kontaktu będą aplikacje na tablety iPad i Android.

ArcelorMittal jest światowym liderem w obszarze stalowych rozwiązań fundamentowych a jednym z celów aplikacji jest przedstawienie pakietowych rozwiązań, które jesteśmy w stanie dostarczyć. Ponadto stanowi ona doskonałą okazję do prezentacji zdjęć z różnych projektów referencyjnych z całego świata.

Dodatkowo, aplikacje dla smartfonów pozwalają na ciągłe informowanie naszych klientów o wszelkich zmianach. Każda kolejna zmiana będzie bezpośrednio dostępna w urządzeniu bez dodatkowego angażowania jego użytkownika. Taka innowacja jest skazana na sukces. Wewnętrzna ankieta pokazała, że większość naszych klientów posiada przynajmniej jedno mobilne urządzenie dotykowe.

Aplikacje dla urządzeń iPad dostępne są od końca grudnia 2012, w wersji Android od połowy stycznia 2013.

Links to the App Store (wersja iPad):  

Link to Google Play Store (wersja Android):

 

The Apple logo and iPad are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries. App Store is a service mark of Apple Inc.
Google Play is a trademark of Google Inc.


Nowe GU 14N z Dąbrowy Górniczej

Nowe GU 14N

Kilka miesięcy temu huta w Dabrowie Górniczej (Polska) wprowadziła na rynek nowy profil GU 18N. Teraz huta jest przygotowana do uruchomienia przemysłowej produkcji, uzupełniającego istniejącą gamę, nowego profilu: GU 14N. Zoptymalizowany kształt w połączeniu z grubością scianki 10.0 mm czyni owe rozwiązanie niezwykle ekonomicznym w zakresie "standardowych" wskaźników na zginanie.


GU 14N będzie dostępne z początkiem listopada 2012, w gatunkach stali do S 430 GP zgodnie z normą PN-EN 10248, oraz S 460 AP zgodnie z wewnętrzną specyfikacją huty. Podobnie jak inne grodzice, profil bedzie dostępny w wersji pogrubianej i pocienianej o 1.0 mm.

Zaciskanie oraz warunki dostawy są takie same jak dla pozostałych grodzic produkowanych w Dąbrowie Górniczej.
 


 

Kliknij na zdjęcie w celu pobrania pliku (pdf)

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z naszym biurem.
Nowy AZ 13-700 w zastępstwie AZ 13

ArcelorMittal wprowadził we wrześniu 2012 nową grupę AZ 13-700 będącą brakującym ogniwem serii AZ-700. Z pewnością ta wiadomość ucieszy naszych Klientów, jednak ogłasza ona także pożegnanie grupy AZ 13, wykorzystywanej przez ponad 20 lat. Mimo, że część Klientów może odczuwać ich brak, wierzymy, że nowo wprowadzane profile spełnią ich oczekiwania.

Seria AZ została stworzona pod koniec lat 80. Pierwsze profile zostały pogrążone w gruncie w 1990 roku. Kilka miesięcy później wprowadzono do produkcji profile z grupy AZ 13. Owe grodzice o szerokościach 630 i 670 mm były pierwszymi profilami typu Z posiadającymi walcowane na gorąco zamki Larssena, co było i do dziś stanowi ogromne wyzwanie dla każdego producenta stali. Dodatkowo, niezrównana szerokość otworzyła nowe możliwości dla grodzic typu Z: z uwagi na korzystny stosunek (wskaźnik na zginanie / ciężar) stały się bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż zwykle profile typu U. Rynek docenił tą zaletę: niezwykle szybko, nowe grodzice AZ znalazły zastosowanie w konkretnych projektach, nawet w krajach, gdzie profile U miały dominującą pozycję.

W 2004 roku rozpoczął się nowy rozdział wraz z serią AZ-700, stanowiącą jeszcze bardziej korzystne ekonomicznie rozwiązanie, w konsekwencji czego stare grodzice AZ będą wycofywane i zastąpione przez nowe profile.

Zwracamy uwagę, że huta uznaje wszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania i wyprodukuje AZ 13 dla wcześniej zarezerwowanych projektów. Jednak dla nowych, nadchodzących projektów proponujemy przejście na AZ 13-700 lub AZ 13-770, będące jeszcze lżejszymi odpowiednikami.

Zaktualizujemy nasze katalogi niezwłocznie, jednak w międzyczasie, mogą Państwo znaleźć właściwości nowych profilu z grupy AZ 13-700 w zamieszczonej niżej broszurze.

Nowy AZ 13-700 - ściągnij PDF

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z naszym biurem.
II Konferencja "Geoinżynieria w budownictwie" - październik 2012

"W dniach 16-17 października 2012 r. w Sandomierzu odbędzie się organizowana przez Wydawnictwo INŻYNIERIA Sp. zo.o. II Konferencja "Geoinżynieria w budownictwie".

Wiodącymi tematami tegorocznych obrad będą prace geoinżynieryjne w infrastrukturze kolejowej i drogowej. Wspomniane inwestycje zawsze związane są z pracami geoinżynieryjnymi, dlatego też zamierzeniem Organizatorów Konferencji jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, inwestorów, projektantów, jak również wykonawców, producentów oraz dostawców. Generalnym sponsorem Konferencji jest ArcelorMittal.

Więcej informacji na stronie Konferencji
http://konferencje.inzynieria.com/geoinzynieria/
Profile GU walcowane w Dąbrowie Górniczej dostępne są w wyższych gatunkach stali.

Profil Gatunek stali wg PN-EN 10248
S240 GP S270 GP S320 GP S355 GP S390 GP S430 GP
GU 6N
GU 7N
GU 7S
GU 8N
GU 8S
GU 16N
GU 18N
GU 20N
GU 16-400
GU 18-400

dostępna bez ograniczeń  ♦dostępna z pewnymi ograniczeniami  ♦obecnie niedostępna
Grodzice GU 16N oraz GU 20N już dostępne.

Karty katalogowe profili z grupy GU 18N do pobrania niżej
Medal Europejski BCC dla grodzic - listopad 2011

ArcelorMittal Poland otrzymał Medal Europejski za nową serię grodzic stalowych serii GU-N, mających szerokie zastosowanie w projektach związanych z ochroną przeciwpowodziową, stabilizacją wałów, nasypów i obudową wykopów.

Uroczystość wręczenia Medali Europejskich odbyła się 9 listopada w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. W imieniu Zarządu naszej firmy nagrodę z rąk Grażyny Bernatowicz, podsekretarza stanu ds. polityki europejskiej i praw człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odebrał Stefan Dzienniak, członek Zarządu, dyrektor ds. relacji zewnętrznych, środowiska i projektów specjalnych.
Produkowana w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland nowa seria grodzic typu U "GU-N" (spełniająca wszelkie warunki opisane normami PN-EN 10248-1,2) znajduje szerokie zastosowanie w geoinżynierii. Niedawne powodzie pokazały, że wyróżnione grodzice okazały się rozwiązaniem bezkonkurencyjnym w walce z niszczącym żywiołem. Pozwoliły na błyskawiczne, tymczasowe i trwałe zapobieganie skutkom działania niszczącej wody. Celem tego przedsięwzięcia jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski, pobudzenie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej wśród polskich przedsiębiorców, zainteresowanie konsumentów i przedsiębiorców z krajów UE laureatami Medalu Europejskiego.
Medalem Europejskim wyróżniane są wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim. Nominowana usługa (lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp.
Organizatorem niekomercyjnego, ogólnopolskiego przedsięwzięcia Medal Europejski jest Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych (reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE) i honorowym patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.
Nowy profil GU 18N z Dąbrowy Górniczej.

ArcelorMittal Oddział w Dąbrowie Górniczej (dawniej Huta Katowice), aby sprostać oczekiwaniom klientów, nieustannie pracuje nad poszerzaniem swojej oferty produkcyjnej w zakresie stalowych grodzic gorącowalcowanych, czego efektem jest wprowadzenie do produkcji nowego profilu GU 18N, będącego obok pocienianego GU 16N i pogrubianego GU 20N zapowiedzią nowej gamy grodzic o szerokości modułowej 600 mm.

GU 18N to polskie wcielenie luksemburskiego PU 18 - światowa jakość w konkurencyjnej cenie. Korzystna relacja wagi metra kwadratowego (128,2 kg/m²) do wskaźnika wytrzymałości na zginanie (Wx = 1800 cm³/m) czynią z wytwarzanego w polskiej hucie nowego profilu niezwykle atrakcyjną propozycję zamienną wobec dostępnych na rynku rozwiązań.
Grubość ścianek w połączeniu ze "wzmocnionymi ramionami" czyni GU 18N doskonałym profilem do wielokrotnego użytku oraz do pogrążania w trudnych warunkach gruntowych.

Nowe AZ 13-700R w zastępstwie AZ 13 | AZ 38-700N JUŻ dostępne.

Kilka miesięcy temu zaprezentowaliśmy dwa nowe profile Z: AZ  13-700R i AZ  38-700N. Ulepszone profile maja zastąpić "stare" odpowiedniki. Nasze rezerwacje potwierdziły, że seria AZ 13 jest skutecznie zastępowana przez AZ 13-770 oraz nowe profile AZ 13-700R.

W związku z tym nadszedł czas, by oficjalnie ogłosić, że seria profili AZ 13 zostanie wycofana w najbliższych miesiącach. Huta w dalszym ciągu będzie produkować AZ 13 wykorzystane w zatwierdzonych juz projektach, jednak dla wszystkich następnych projektów, proponujemy naszym klientom, aby zastąpić je jednym z równoważnych lżejszych profili.
Chcielibyśmy także ogłosić, ze nasz zakład w Belval wywalcował nowy profil AZ 38-700N, zaplanowany dopiero na drugi kwartał 2011 r., jednak wcześniejsze zapytania skłoniły nas do podjęcia decyzji o przyspieszeniu procesu pierwszego walcowania. Ponad 1.000 ton ruszyło w drogę do miejsc realizacji. Pierwsze grodzice zostaną pogrążone w Niemczech w ciągu kilku dni. Reszta jest w drodze do USA, na główny rynek profili Z. Seria AZ 39-700 jest w obecnej chwili w dalszym ciągu dostępna, jednak proponujemy naszym klientom przejście na nowa gamę profili AZ 38-700N.

Broszura dla serii AZ 38-700N jest juz dostępna do pobrania w 9 językach. Można również zamówić papierowa anglojęzyczną wersje. Z uwagi na wiele zmian wprowadzonych w ostatnich miesiącach w naszej ofercie produkcji, zaktualizowana została również nasza broszura A5 o dostępne grodzice (zarówno do pobrania, jak i w formie papierowej). .Kliknij na ten link do naszej strony internetowej z broszurami. 

W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt z naszym biurem.


ArcelorMittal Commercial Long Polska sp. z o.o.
Al. J. Piłsudskiego 92 | PL-41 308 Dąbrowa Górnicza | Polska
T +48 32 776 67 95 | F +48 32 776 75 49